CENTRUM CFK

CENTRUM FILMOWE KRAKÓW  CREATIVE ARTS CENTER

Inicjatywa Fundacji Multi Art

Przestrzeń dla filmu i nowych mediów

Fundacja Multi Art inicjuje interdyscyplinarny projekt filmowo-multimedialny, który powstaje w industrialnej dzielnicy Krakowa, Zabłociu. Centrum powstaje w sąsiedztwie szkoły filmowej AMA Film Academy.

Celem projektu jest stworzenie Centrum Filmowego w Krakowie, które będzie skupiać przedstawicieli branży filmowej, udostępniać pomieszczenia dla produkcji i usług filmowych, oraz prowadzenia działań multidyscyplinarnych z zakresu filmu i szeroko rozumianych sztuk wizualnych. Centrum będą tworzyć różne podmioty działalności filmowej i sztuk pokrewnych, przy ścisłej współpracy z NoLabel Kraków, ASP Kraków, AMA Film Academy Kraków.

Fundacja Multi Art działa w nawiązaniu do działalności szkoły filmowej w Krakowie AMA Film Academy, a Centrum Filmowe Kraków jest położone w bezpośrednim otoczeniu AMA.

Założycielem AMA Film Academy i inicjatorem Centrum Filmowego Kraków jest Piotr Lenar, doświadczony operator filmowy, którego dorobek artystyczny obejmuje zrealizowane w Polsce i za granicą kinowe filmy fabularne, filmy telewizyjne, filmy dokumentalne oraz seriale TV. Wieloletni współpracownik Jana Jakuba Kolskiego, współtwórca wyjątkowej warstwy wizualnej jego najważniejszych filmów. Kolski i Lenar stworzyli jeden z najbardziej wyrazistych estetycznie duetów reżysersko – operatorskich w kinie polskim.
Przez blisko dwadzieścia lat pracował na przemian w Niemczech i w Polsce, a także w Stanach Zjednoczonych. Realizował filmy dla Warner Bros, Studio Babelsberg, Bavaria Studio, Studio Hamburg, stacji telewizyjnych WDR, ARD, SAT1, PRO 7, RTL, ZDF, RAI UNO, TVN, TVP, oraz niezależnych producentów filmowych w Polsce i za granicą.
Jest autorem zdjęć do blisko 100 filmów fabularnych, seriali, dokumentalnych, reklamowych, innych.

 

PARTNERZY STRATEGICZNI                  

www.812media.com

www.studioblu.pl


    PARTNER

www.nolabel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *