AMA Film Center

CENTRUM FILMOWE AMA

 CREATIVE ARTS CENTER

Inicjatywa Fundacji Multi Art

Przestrzeń dla filmu i nowych mediów

Fundacja Multi Art prowadzi interdyscyplinarny projekt filmowo-multimedialny, który działa w industrialnej dzielnicy Krakowa, Zabłociu. Główną instytucją Centrum jest szkoła filmowa AMA Film Academy. Obok szkoły AMA w Centrum mają swoje miejsce studia dźwiękowe, studia zdjęciowe, magazyny scenografii i kostiumów, kino ( w budowie ), redakcje pism i blogów, kawiarnia i palarnia kawy ( w budowie ), wypożyczalnia sprzętu AMA rental, oraz wypożyczalnia samochodów do filmu.

Centrum przechodzi obecnie jeszcze zmiany budowlane i w pełni gotowe zostanie oddane do użytku z końcem roku 2018.

Centrum daje bazę dla produkcji filmowych, ale także organizuje imprezy i zdarzenia kulturalne, wystawy, przeglądy filmowe.

Centrum  Filmowe AMA jest finansowane w całości ze środków Fundacji Multi Art.

 

Fundacja Multi Art działa w nawiązaniu do działalności szkoły filmowej w Krakowie Akademii Multi Art, a na terenie utworzonego Centrum Filmowego AMA szkoła filmowa AMA Film Academy ma obecnie swoją siedzibę.

Założycielem AMA Film Academy i inicjatorem Centrum Filmowego AMA  jest Piotr Lenar, doświadczony operator filmowy, którego dorobek artystyczny obejmuje zrealizowane w Polsce i za granicą kinowe filmy fabularne, filmy telewizyjne, filmy dokumentalne oraz seriale TV. Wieloletni współpracownik Jana Jakuba Kolskiego, współtwórca wyjątkowej warstwy wizualnej jego najważniejszych filmów. Kolski i Lenar stworzyli jeden z najbardziej wyrazistych estetycznie duetów reżysersko – operatorskich w kinie polskim.
Przez blisko dwadzieścia lat pracował na przemian w Niemczech i w Polsce, a także w Stanach Zjednoczonych. Realizował filmy dla Warner Bros, Studio Babelsberg, Bavaria Studio, Studio Hamburg, stacji telewizyjnych WDR, ARD, SAT1, PRO 7, RTL, ZDF, RAI UNO, TVN, TVP, oraz niezależnych producentów filmowych w Polsce i za granicą.
Jest autorem zdjęć do blisko 100 filmów fabularnych, seriali, dokumentalnych, reklamowych, innych.

Centrum  AMA kieruje skład:

Katarzyna Skowron – Zarząd Fundacji Multi Art

Monika Brózda – Koordynacja produkcji

Piotr Lenar – Zarząd Fundacji Multi Art

Tomasz Kozioł – Menadżer techniczny