Konkurs na mural

 


Centrum Filmowe Kraków oraz Fundacja Czas Wolny zapraszają na wspólne wydarzenie! 

Na ścianie jednego z budynków Centrum Filmowego Kraków – Creative Arts Center powstał filmowy mural, który jest rezultatem konkursu ogłoszonego wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. W poniedziałek, 7 sierpnia odbędzie się jego oficjalne odsłonięcie.

Autorem projektu filmowego muralu jest student grafiki ASP w Krakowie – Mikołaj Czyżowski. Spośród wielu prac nadesłanych na konkurs, jury (w składzie: Kamil Kuzko, Piotr Lenar, Robert Sowa, Aleksandra Toborowicz, Piotr Zdybał) jednogłośnie wybrało projekt, który nie poddał się podziałom architektonicznych budynku i zmienił jego surową elewację w intrygującą, wizualną narrację pełną odniesień do historii kina.

Również wtedy, odsłonimy ceramiczną mozaikę z mapą przemysłowego Zabłocia, którą mieszkańcy dzielnicy mieli możliwość współtworzyć pod koniec lipca. Zapraszamy na obejrzenie i świętowanie naszej wspólnej pracy!

Mozaika jest efektem projektu „Czas na Upiększanie Zabłocia” Fundacji Czas Wolny. Składa się z 80. płytek ceramicznych ręcznie wykonanych w pracowni Ani Muradyan przy ul. Kijowskiej. Płytki zostały pomalowane pod koniec lipca przez mieszkańców Zabłocia i okolic, każda z nich jest inna, osobista. Na mozaice są zaznaczone najważniejsze ulice Zabłocia oraz miejsca historycznie ważne: Stacja Wisła, Fabryka Schindlera, Miraculum, Rzezalnia i inne. Teraz zawiśnie na ogrodzeniu Centrum Filmowego Kraków, dostępna dla mieszkańców i turystów.

—-

Wstęp wolny!

Czas: 7 sierpnia 2017, godz. 19:00

Miejsce: Centrum Filmowe Kraków, ul. Lipowa 7, Kraków


 

 

 

MURAL FILMOWY


KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

 

Informujemy, że konkurs na mural w Centrum Filmowe Kraków zakończył się! Jury w składzie Aleksandra ToborowiczKamil KuzkoRobert SowaPiotr Zdybał i Piotr Lenar, jednogłośnie wytypowało projekt autorstwa Mikołaj Czyżowski! Gratulujemy nagrody a już niebawem ruszamy z realizacją!