Szkoła filmowa – co dalej?

Planujesz karierę zawodową w branży filmowej? Przegapiłeś egzaminy bądź nie dostałeś się do wymarzonej szkoły? Postaw na Kraków. Wejdź na AMA Film Academy i sprawdź co przygotowaliśmy. Nowoczesne formy kształcenia dające możliwość zdobycia umiejętności z myślą o pracy w zawodzie. Praktyka i praca na najlepszym sprzęcie. Kadra wykładowców znana i ceniona w świecie filmu. To tylko kilka faktów dla których warto dołączyć w nasze szeregi. Aktualnie trwa rekrutacja na kierunki: reżyseria filmowa, scenariopisarstwo, produkcja filmowa, kierunek operatorski, postprodukcja obrazu, realizacja dźwięku w filmie i grach oraz aktorstwo filmowe. Nauka odbywa się w zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarny

Sprawdź gdzie jeszcze możesz rekrutować:

rekrutacja trwa:

AMA Film Academy Kraków, Wajda School w Warszawie, Warszawska Szkoła Filmowa

rekrutacja zakończona: Szkoła Filmowa w Łodzi, Gdyńska Szkoła Filmowa, WRiTV Katowice

 SZKOŁY i AKADEMIE FILMOWE 

Szkoły, w których można zdobyć upragniony i nowoczesny zawód:

PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi   REKRUTACJA 2018 – zamknięta

Jedna z najstarszych europejskich szkół filmowych. Kształci przyszłych reżyserów, aktorów, fotografików, montażystów.

Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego  REKRUTACJA 2018 – zamknięta

Jest jedną z dwóch państwowych szkół filmowych w Polsce. Uczelnia kształci na kierunkach reżyseria , organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej , realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia.

Wajda School  REKRUTACJA  

Szkoła powstała w 2001 r., założona przez Andrzeja Wajdę i Wojciecha Marczewskiego. W nauczeniu studentów kładzie nacisk na pracę w grupie i współpracę międzypokoleniową. Kształci w kierunku reżyserii filmowej.

Warszawska Szkoła Filmowa  REKRUTACJA  2018 – zamknięta

niepubliczna wyższa szkoła filmowa założona w 2004 w Warszawie.Kierunki kształcenia: reżyseria, aktorstwo, operatorski, gry wideo, produkcja, scenariopisarstwo, fotografia.

Gdyńska Szoła Filmowa – kształci w zakresie reżyserii i produkcji filmowej REKRUTACJA 2018 – zamknięta

AMA FILM ACADEMY

AMA FILM ACADEMY jest szkołą filmową umożliwiającą nabycie kompetencji we wszystkich dziedzinach przemysłu filmowego. Została stworzona przez doświadczonych filmowców. Motto Szkoły to powołanie i zawód, zrozumienie celu i zdobycie praktycznych umiejętności. Nauka odbywa się w nowoczesnych warunkach, z wykorzystaniem technologii przyszłości. Program nauczania ewoluuje wraz z pojawianiem się nowych trendów w kinematografii oraz rozwojem technologii filmowych.

Założycielem szkoły jest Piotr Lenar – autor zdjęć filmowych o bogatym dorobku artystycznym, na który składają się produkcje krajowe i zagraniczne, a także wykładowca szkół filmowych z wieloletnim doświadczeniem.

AMA kształci zarówno na kierunkach stacjonarnych, niestacjonarnych jak i warsztatach filmowych

 

Stacjonarne:

KIERUNEK FILMOWY
Roczny, stacjonarny kurs kompleksowej realizacji filmowej w zakresie reżyserii i sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym.

KIERUNEK OPERATORSKI STACJONARNY
Dwuletni, czterosemestralny, dzienny kurs sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym. Przygotowuje do samodzielnej pracy operatora filmowego lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

KIERUNEK MONTAŻ I COLOR GRADING 
Dwuletni, czterosemestralny kompleksowy kurs postprodukcji obrazu w zakresie montażu filmowego i korekcji barwnej z elementami efektów cyfrowych VFX.

KIERUNEK ORGANIZACJA PRODUKCJI FILMOWEJ I MEDIÓW
Dwuletni, czterosemestralny, dzienny kurs przygotowujący w nowoczesny sposób do samodzielnej pracy na stanowisku asystenta kierownika produkcji filmowej, kierownika produkcji medialnych.

KIERUNEK REŻYSERIA STACJONARNY
Dwuletni, czterosemestralny, dzienny  kurs poświęcony kompleksowej nauce realizacji filmowej w zakresie reżyserii. Przygotowuje do samodzielnej pracy realizatora filmowego lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

KIERUNEK AKTORSKI STACJONARNY

Dwuletni, czterosemestralny kurs sztuki aktorskiej specyficznej dla filmu, telewizji i reklamy, wzorowany na programach Camera Acting. Przygotowuje do samodzielnej pracy aktorskiej lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

KIERUNEK SCENARIOPISARSTWO STACJONARNY

Roczny, dwusemestralny w trybie stacjonarnym kurs pisania scenariuszy filmu fabularnego i serialu TV. Nauka obejmuje kompleksowo specyfikę warsztatu scenarzysty. Przygotowuje do samodzielnej pracy zawodowej.

KIERUNEK REALIZACJA DŹWIĘKU STACJONARNY

Dwuletni, czterosemestralny kurs obejmujący całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, grach,TV, reklamie oraz multimediach. Jedyny w swoim rodzaju kierunek kształcenia w szkole filmowej.

FILMMAKING BASIC COURSEINTERNATIONAL FILM STUDY IN ENGLISH

Gain experience across all filmmaking and screen content disciplines, such as screenwriting, producing, directing, camera and lighting, and editing. Prepares for the film director’s independent work or for continuing the film studies.
The course will be in English.

CINEMATOGRAPHY4 WEEKS COURSE IN GERMAN/ENGLISH

For students who want to learn in German and English the key techniques, creative approaches and organisational skills involved in camera operation, lighting, cinematography and sound recording.Der Kurs wird auf Deutsch geführt, einige praktische Unterrichten werden auch in Englisch geführt.

Niestacjonarne:

KIERUNEK REALIZACJA DŹWIĘKU W FILM IE I GRACH
Dwuletni kurs obejmujący całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, TV, reklamie i multimediach.
KIERUNEK REŻYSERIA FILMOWA
Dwuletni kierunek poświęcony nauce kompleksowej realizacji filmowej w zakresie reżyserii. Nacisk położony jest szczególnie na praktyczne podejście do filmu i naukę rzemiosła.
KIERUNEK PRODUKCJA FILMOWA
Dwuletni kurs w nowoczesny sposób przygotowujący studentów do pracy producenta filmowego. Podczas zajęć poznają profesjonalne techniki kreowania produktu audiowizualnego – od momentu jego powstania, aż do skutecznej sprzedaży.
KIERUNEK OPERATORSKI
Dwuletni kurs sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym.
KIERUNEK POSTPRODUKCJA
Dwuletnia nauka montażu filmowego, efektów cyfrowych VFX, animacji 3D oraz postprodukcji obrazu. Pierwszy semestr obejmuje naukę wspólną elementów języka filmowego, technologii obrazu i dźwięku, analizy filmowej, konstrukcji dzieła filmowego oraz podstaw wszystkich dziedzin postprodukcji obrazu w filmie.W drugim semestrze zaczynają się praktyczne zajęcia specjalistyczne w danej specjalizacji.
KIERUNEK SCENARIOPISARSTWO
Roczny kurs, przygotowujący studentów do pracy przy filmie fabularnym, serialu oraz formacie dokumentalnym. Kurs kończy się przygotowaniem autorskiego scenariusza wybranej przez słuchacza formy filmowej.
KIERUNEK AKTORSTWO FILMOWE
Dwuletni kurs aktorstwa filmowego, obejmujący pracę z kamerą, specyfikę pracy na planie zdjęciowym, współpracę z reżyserem i operatorem.
PODYPLOMOWY KIERUNEK REŻYSERSKI
Zaawansowany, roczny kurs polegający na indywidualnej pracy nad realizacją filmu w profesjonalnych warunkach, mistrzowskich konsultacjach z uznanymi autorytetami reżyserskimi oraz na obowiązkowej, indywidualnej praktyce w filmowych firmach produkcyjnych, stacjach TV.
PODYPLOMOWY KIERUNEK OPERATORSKI
To semestralny kurs sztuki operatorskiej, przygotowujący na poziomie zaawansowanym do dalszej kontynuacji studiów filmowych lub też samodzielnej pracy operatorskiej.

Szkoła Filmowa AMA w Krakowie www.akademiamultiart.pl