AMA Film Center

CENTRUM FILMOWE AMA

Inicjatywa Fundacji Multi Art

Przestrzeń dla filmu i nowych mediów

Fundacja Multi Art prowadzi interdyscyplinarny projekt filmowo-multimedialny, który działa w industrialnej dzielnicy Krakowa, Zabłociu. Główną instytucją Centrum jest szkoła filmowa AMA Film Academy. Obok szkoły AMA w Centrum mają swoje miejsce studia dźwiękowe, studia zdjęciowe, magazyny scenografii i kostiumów, kino, wypożyczalnia sprzętu AMA rental, oraz wypożyczalnia samochodów do filmu.

Centrum daje bazę dla produkcji filmowych, ale także organizuje imprezy i zdarzenia kulturalne, wystawy, przeglądy filmowe.

Centrum posiada 3 studia zdjęciowe na wynajem, w tym studio green screen i studio streaming live ( wraz z wyposażeniem ).

Centrum  Filmowe AMA  posiada także przestrzenie wykładowe i biurowe na wynajem, oraz parkingi i przestrzenie eventowe zewnętrzne.

Założycielem AMA Film Academy i inicjatorem Centrum Filmowego AMA  jest Piotr Lenar, doświadczony operator filmowy, którego dorobek artystyczny obejmuje zrealizowane w Polsce i za granicą kinowe filmy fabularne, filmy telewizyjne, filmy dokumentalne oraz seriale TV. Wieloletni współpracownik Jana Jakuba Kolskiego, współtwórca wyjątkowej warstwy wizualnej jego najważniejszych filmów. Kolski i Lenar stworzyli jeden z najbardziej wyrazistych estetycznie duetów reżysersko – operatorskich w kinie polskim.
Przez blisko dwadzieścia lat pracował na przemian w Niemczech i w Polsce, a także w Stanach Zjednoczonych. Realizował filmy dla Warner Bros, Studio Babelsberg, Bavaria Studio, Studio Hamburg, stacji telewizyjnych WDR, ARD, SAT1, PRO 7, RTL, ZDF, RAI UNO, TVN, TVP, oraz niezależnych producentów filmowych w Polsce i za granicą.
Jest autorem zdjęć do blisko 100 filmów fabularnych, seriali, dokumentalnych, reklamowych, innych.