AMA Film Academy

 

AMA FILM ACADEMY jest szkołą filmową umożliwiającą nabycie kompetencji we wszystkich dziedzinach przemysłu filmowego. Została stworzona przez doświadczonych filmowców. Motto Szkoły to powołanie i zawód, zrozumienie celu i zdobycie praktycznych umiejętności. Nauka odbywa się w nowoczesnych warunkach, z wykorzystaniem technologii przyszłości. Program nauczania ewoluuje wraz z pojawianiem się nowych trendów w kinematografii oraz rozwojem technologii filmowych.

Założycielem szkoły jest Piotr Lenar – autor zdjęć filmowych o bogatym dorobku artystycznym, na który składają się produkcje krajowe i zagraniczne, a także wykładowca szkół filmowych z wieloletnim doświadczeniem.

AMA Film Academy Kraków

AMA Film Academy Warszawa


Zajęcia w AMA FILM ACADEMY prowadzą uznani i aktywni zawodowo twórcy filmowi oraz doświadczeni wykładowcy akademiccy. Stała kadra Szkoły to zespół kilkudziesięciu osób związanych bezpośrednio z branżą audiowizualną. Wykładowcami w AMA FILM ACADEMY są reżyserzy, scenarzyści, operatorzy, aktorzy, producenci filmowi, scenografowie, montażyści, dźwiękowcy, specjaliści od postprodukcji obrazu, asystenci filmowi, oświetlacze, technolodzy i technicy filmowi, a także teoretycy filmu i sztuki.

Program nauczania obejmuje podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, produkcję filmową, grę aktorską, postprodukcję obrazu, realizację dźwięku, dziennikarstwo multimedialne i realizację obrazu. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych słuchaczy. Na strukturę AMA FILM ACADEMY składają się zarówno stałe kierunki kształcenia, jak i kilkudniowe warsztaty oraz master class.

AMA Film Academy działa w Krakowie AMA KRAKÓW i w  Warszawie AMA WARSZAWA

AMA w Krakowie prowadzi pełny program kształcenia, AMA w Warszawie prowadzi zawodowy program kształcenia.

AMA FILM ACADEMY jest marką należącą do  8 1/2 media sp. z.o.o, wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.12/00121/2016 oraz do Rejestru Niepublicznych Szkół Artystycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod numerem 578/20/2011 jako Niepubliczna Policealna Szkoła Filmowo-Artystyczna „AMA”.

AMA Film Academy to szkoła filmowa w Krakowie i Warszawie umożliwiająca zdobycie umiejętności we wszystkich dziedzinach przemysłu filmowego. Oferta edukacyjna została przygotowana przez doświadczonych i cenionych w branży filmowców, stanowiących jednocześnie kadrę wykładowców AMA. Szkoła kształci zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym.

 

 

 


REKRUTACJA  2022/2023  – do 30.09.2022!


 AMA KRAKÓW

KIERUNKI NIESTACJONARNE

Reżyseria Filmowa

Rekrutacja do 30.09.2022

Dwuletni, czterosemestralny kurs poświęcony kompleksowej nauce realizacji filmowej w zakresie reżyserii. Przygotowuje do samodzielnej pracy realizatora filmowego lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

Scenariopisarstwo online

Rekrutacja do 30.09.2022

Roczny, dwusemestralny kurs pisania scenariuszy filmu fabularnego i serialu TV. Nauka obejmuje kompleksowo specyfikę warsztatu scenarzysty. Przygotowuje do samodzielnej pracy zawodowej.

Produkcja Filmowa online

Rekrutacja do 30.09.2022

Roczny, dwusemestralny kurs przygotowujący w nowoczesny sposób do samodzielnej pracy kreatywnego producenta filmowego, kierownika produkcji, kierownika planu, asystenta produkcji lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

Kierunek Operatorski

Rekrutacja do 30.09.2022

Dwuletni, czterosemestralny kurs sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym. Przygotowuje do samodzielnej pracy operatora filmowego lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

Postprodukcja Obrazu

Rekrutacja do 30.09.2022

Dwuletni, czterosemestralny kompleksowy kurs postprodukcji obrazu w zakresie montażu filmowego, korekcji barwnej, efektów cyfrowych VFX oraz animacji 3D.

Realizacja Dźwięku

Rekrutacja do 30.09.2022

Dwuletni, czterosemestralny kurs obejmujący całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, grach,TV, reklamie oraz multimediach. Jedyny w swoim rodzaju kierunek kształcenia w szkole filmowej.

Aktorstwo Filmowe

Rekrutacja do 30.09.2022

Dwuletni, czterosemestralny kurs sztuki aktorskiej specyficznej dla filmu, telewizji i reklamy, wzorowany na programach Camera Acting. Przygotowuje do samodzielnej pracy aktorskiej lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

Podstawowy Kurs Filmowy

Podstawowy Kurs Filmowy w AMA FILM ACADEMY obejmuje naukę filmowania, obsługę nowoczesnych kamer cyfrowych, elementy reżyserii, inscenizacji filmowej i sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym oraz wybrane zagadnienia z dziedziny języka filmowego.

Zaawansowany Kurs Filmowy

Zaawansowany Kurs Filmowy obejmuje naukę profesjonalnego filmowania nowoczesnymi kamerami i aparatami DSLR, naukę pisania tekstów filmowych ( pomysł, scenariusz, shooting list )  inscenizacji, reżyserii filmowej i sztuki operatorskiej na  zaawansowanym poziomie – semi profesjonalnym. Kurs uczy tworzenia klipów filmowych do internetu, teledysków, prostych form reklamowych, promocyjnych i informacyjnych, filmów korporacyjnych i eventowych

KIERUNKI STACJONARNE

Filmowy Stacjonarny

Rekrutacja do 30.09.2022

Roczny, dwusemestralny, dzienny kurs kompleksowej realizacji filmowej w zakresie reżyserii i sztuki operatorskiej oraz postprodukcji obrazu na poziomie podstawowym. Daje mocne praktyczne podstawy w dziedzinie realizacji filmowej. Przygotowuje do kontynuacji nauki na kierunkach specjalistycznych.

Reżyseria Filmowa

Rekrutacja do 30.09.2022

Dwuletni, czterosemestralny, dzienny  kurs poświęcony kompleksowej nauce realizacji filmowej w zakresie reżyserii. Przygotowuje do samodzielnej pracy realizatora filmowego lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

Operatorski  Stacjonarny

Rekrutacja do 30.09.2022

Dwuletni, czterosemestralny, dzienny kurs sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym. Przygotowuje do samodzielnej pracy operatora filmowego lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

Montaż i Color Grading

Rekrutacja do 30.09.2022

Dwuletni, czterosemestralny kompleksowy kurs postprodukcji obrazu w zakresie montażu filmowego i korekcji barwnej z elementami efektów cyfrowych VFX.

Aktorstwo filmowe

Rekrutacja do 30.09.2022

Dwuletni, czterosemestralny kurs sztuki aktorskiej specyficznej dla filmu, telewizji i reklamy, wzorowany na programach Camera Acting. Przygotowuje do samodzielnej pracy aktorskiej lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

Realizacja Dźwięku

Rekrutacja do 30.09.2022

Dwuletni, czterosemestralny kurs obejmujący całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, grach,TV, reklamie oraz multimediach. Jedyny w swoim rodzaju kierunek kształcenia w szkole filmowej.

Filmmaking Basic Course

Recruitment up till 30.09.2022

Directing – Cinematography –  Editing.

Gain experience across all filmmaking and screen content disciplines, such as screenwriting, producing, directing, camera and lighting, and editing. Prepares for the film director’s independent work or for continuing the film studies.

AMA WARSZAWA

 

KIERUNKI NIESTACJONARNE

Operatorski Camera/Light

Rekrutacja do 30.09.2022

Kierunek Operatorski Camera / Light w Warszawie to nowatorski, jedyny w Polsce, wzorowany na systemie kształcenia w Europie zachodniej – roczny kurs na poziomie zaawansowanym, przygotowujący do profesjonalnej pracy w operatorskich zawodach technicznych. Absolwent Kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w profesjonalnej branży audiowizualnej na stanowiskach:

  • Operator Kamery (szwenkier)
  • Asystent Operatora Focus Puller
  • Asystent Operatora DIT (Digital Imaging Technician)
  • Oświetlacz ( Gaffer )

Wszystkie zajęcia na kierunku Operatorski Camera / Light odbywają się w Warszawie. Zajęcia praktyczne odbywają się w obiekcie AMA, oraz w  rentalach i na planach filmowych.

DOP Mastercalss

Rekrutacja do 18.11.2022

Podyplomowy Kierunek Operatorski – DOP  Masterclass to trwający pół roku praktyczny kurs sztuki operatorskiej na poziomie zaawansowanym, prowadzony w formie warsztatowej. Przygotowuje do samodzielnej pracy profesjonalnego operatora filmowego.

Kierunek Operatorski

Rekrutacja do 30.09.2022

Kierunek Operatorski  w AMA WARSZAWA to intensywny dwuletni kurs na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, przygotowujący do zawodu operatora filmowego lub kontynuacji nauki na Podyplomowym Kierunku Operatorskim w AMA FILM ACADEMY albo na innych uczelniach filmowych. Absolwent Kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w branży audiowizualnej, przy tworzeniu prostych, komercyjnych form filmowych, dokumentalnych, telewizyjnych czy reklamowych. Jego celem może być jednak praca w filmie fabularnym, nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby zabłysnął na festiwalach jako autor zdjęć o oryginalnym i rozpoznawalnym stylu, na wzór wykładowców, z którymi zetknął się podczas studiów.

Pre-Post Production cinema 

Rekrutacja do 30.09.2022

Kierunek VFX, CGI, 3D, Color Grading, Restoring w AMA FILM ACADEMY to niespotykany w innych szkołach, jedyny w Polsce kurs zagadnień współczesnej cyfrowej preprodukcji i postprodukcji obrazu: efektów wizualnych VFX, komputerowo generowanej rzeczywistości, korekcji barwnej obrazu i rekonstrukcji cyfrowej obrazu. Kurs jest przeznaczony zarówno dla adeptów,  jak i zaawansowanych kandydatów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na poziomie profesjonalnym.

Aktorstwo Filmowe

Kierunek Aktorstwo Filmowe (Camera Acting) w AMA WARSZAWA to jedyny kierunek o takim profilu w Polsce. Jest przeznaczony zarówno dla  adeptów sztuki aktorskiej, jak i dla studentów szkół aktorskich oraz rozpoczynających pracę aktorów, chcących udoskonalić swój warsztat filmowy.

Rekrutacja do 30.09.2022

ZAPISY:

Chcesz się zapisać lub uzyskać informacje, napisz do nas mail:

rekrutacja@amafilmacademy.pl

 AMA  Film Academy

AMA Kraków

ul. Romanowicza 17 A
30-702 Kraków

email: sekretariat@amafilmacademy.pl

telefon sekretariat: +48 514 584 030

Godziny otwarcia sekretariatu Kraków

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek-Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 12:00 – 20:00
Sobota-Niedziela: 10:00 – 18:00

Lipiec-Wrzesień: Poniedziałek – Czwartek: 10:00 – 18:00

www.amafilmacademy.pl

Zobacz lokalizacje

AMA Warszawa

ul. Chełmska 19/21
00-724 Warszawa

email: sekretariat@amafilmacademy.pl

telefon sekretariat: +48 518 450 923

Godziny otwarcia sekretariatu Warszawa

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek-Czwartek: 10:00 – 12:00
Piątek: 15:00 – 20:00
Sobota-Niedziela: 10:00 – 18:00

Lipiec-Wrzesień: Poniedziałek – Czwartek: 10:00 – 18:00

www.amafilmacademy.pl

Zobacz lokalizacje