Miesiąc Fotografii w Krakowie

Centrum Filmowe Kraków – Creative Arts Center i Fundacja Sztuk Wizualnych zapraszają na wernisaż wystawy sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 20:00 w przestrzeni Centrum Filmowego przy ul. Lipowej 7. Podczas otwarcia wystawy odbędzie się również koncert plenerowy – niespodzianka. 

Sekcja ShowOFF jest jedną z najważniejszych części programu Miesiąca Fotografii, w ramach której prezentowane są premierowe projekty młodych twórców wyłonionych w drodze otwartego konkursu. Nad ostatecznym kształtem wystaw pracują oni pod okiem uznanych specjalistów w dziedzinie sztuk wizualnych. O renomie i popularności konkursu świadczy nie tylko ogromna ilość napływających do nas zgłoszeń – każdego roku jest ich ponad 600, duże zainteresowanie ze strony mediów, ale także fakt, że osoby, które zgłaszają swoje projekty to absolwenci i studenci najważniejszych uczelni artystycznych.

Tegoroczny nabór do Sekcji ShowOFF przyniósł wiele nowości. Nową formę prowadzenia naboru przez platformę picter.com, rekordową ilość zgłoszeń debiutantów zza granicy, kolaborację kuratorów i ich wspólny wybór 8 laureatów oraz nową przestrzeń wystawienniczą: Centrum Filmowe Kraków – Creative Arts Center. Jednak jedno pozostaje niezmienne, wyłonienie zwycięzców jak zawsze było trudnym zadaniem.

Artyści:
Terje Abusdal
Jan Cieślikiewicz
Polina Karpova
Lucie Khahoutian
Flor Maesen
Viacheslav Poliakov
Kaja Rata
Karolina Wojtas

Kuratorzy:
Krzysztof Pijarski
Szymon Rogiński
Katarzyna Sagatowska
Salvatore Vitale

  INFORMATOR:

  • Termin: Wernisaż: 19.05.207 / godz. 20:00
  • Czas trwania: 19.05–18.06.2017 / wt.–nd.
  • Godziny: 11.00–19.00
  • Koszt: wstęp wolny
  • Adres: Lipowa 7, 30-704 Kraków – Centrum Filmowe Kraków

Fotoreportaż z otwarcia wystawy