Warsztaty Fotograficzne

Master Classes z zakresu fotografii modowej i portretowej, które odbędą się w trakcie wystawy sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie w Centrum Filmowym Kraków. Warsztaty mistrzowskie to autorskie, intensywne kursy (8-10 h), prowadzone przez wybitnych specjalistów w danej dziedzinie fotografii, stylizacji i mody – Szymona Boczka, Beatę Bojdę i Adama Golca.
 
W sobotę 10 czerwca odbędą się Warsztaty Mistrzowskie z fotografii mody. Poprowadzi je doświadczony fotograf mody i wykładowca Akademii Fotografii w Krakowie Szymon Boczek. Modelki będą stylizowane przez światowej sławy Make Up Artist Beatę Bojdę, która przygotuje kilka stylizacji ze swojego głośnego projektu ETNO, pokazywanego kilka miesięcy temu na wystawie w Paryżu.
Najlepsze fotografie zrealizowane przez uczestników warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Krakowie wraz z oryginalnymi pracami Beaty Bojdy prezentującymi edytorial ETNO.
W niedzielę 11 czerwca odbędą się Warsztaty Mistrzowskie z fotografii portretowej. Poprowadzi je wybitny polski fotograf Adam Golec – portrecista, m.in. Johna Malkovica, Petera Greenawaya i Wisławy Szymborskiej poprowadzi warsztaty z fotografii portretowej. Podczas sesji zdjęciowej w unikalnych przestrzeniach czterogwiazdkowego Dada Boutique Hotel wraz z uczestnikami warsztatu wykona portrety aktorki filmowej i teatralnej Pauliny Puślednik (Narodowy Teatr Stary w Krakowie).
UWAGA: ilość miejsc ograniczona!
Najlepsze fotografie zrealizowane podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Krakowie
Jan Klata, John Malkovich, Peter Greenaway, Wisława Szymborska  fot. Adam Golec

 Adam Golec – absolwent PWSFTviT w Łodzi. Fotografi, videograf. Wielokrotnie nagradzany w konkursach fotograficznych, Fotografii Teatralnej, Grand Press Photo, Newsreportaż, BZWBK Press Foto, Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej. Zwycięzca pierwszej edycji Konkursu Fotografii Teatralnej w 2015 roku.
Szymon Boczek – fotografik mody, wykładowca Akademii Fotografii w Krakowie. Znany głównie z komercyjnych kampanii (MG Shohlari, OSHEE, Pierre Cardin) zawsze największym zamiłowaniem obdarzał fotografię modową, za co doceniają go projektanci oraz magazyny (min. Elle, Cosmopolitan, Miasto Kobiet, seek.me).

Beata Bojda – make up artist, stylista ubioru, projektantka mody. Jej makijaże drukują najlepsze w Polsce magazyny modowe. Edytorial Etno powstał dla „Make up Trendy”, który umieścił jedno ze zdjęć na okładce magazynu (wrzesień 2015). Projekty ETNO i MYSTEROUS były wystawiane w londyńskiej The Brick Lane Gallery i na wystawie indywidualnej w Paryżu. Ponadto edytorial ETNO publikował m.in. polski Newsweek i włoski Vogue.


ZAPISY TUTAJ:

 • Zapisy od: 25.04.2017
 • Termin kursu: 10-11.06.2017
 • Czas trwania: 2 dni (sobota – niedziela)
 • Godziny zajęć: 10:00 – 18:00
 • Koszt: Koszt udziału w pojedynczych warsztatach: 500 PLN,
  Koszt udziału w obu warsztatach 10 i 11 czerwca: 800 PLN
 •  Rabaty:
  Pierwszy zapis: 20% rabatu
 • Wielkość grupy: 10 osób

 RAMOWY PROGRAM
10:00 -13:00
Wprowadzenie teoretyczne do fotografii portretowej, autoprezentacja (wybrane portrety Adama Golca), opis zadania z modelem / miejsce: sala wykładowa
13:00 -16:00
Praca z modelką równolegle na dwóch planach // miejsce: Dada Boutique Hotel
16:00 -19:00
Selekcja, edycja, omówienie prac / miejsce: sala wykładowa